Zupy odchudzające, dietetyczne

Jedzenie zup to bardzo dobry i tani sposób na rozpoczęcie odchudzania. Zupy są sycące, małokaloryczne a ich przygotowanie jest stosunkowo proste i zajmuje niewiele czasu. Przyjrzyjmy się dokładniej zaletom i wadom zup dietetycznych.
Dieta oparta na zupie

Istnieje wiele wariacji diety opartej na zupie, ale główną ideą jest jedzenie niskokalorycznych zup, będących główną częścią wszelkich posiłków. Tego typu dieta nie powinna być stosowana długoterminowo, jest to raczej krótkoterminowe zadanie mające na celu zrzucenie kilku kilogramów. Zupy odchudzające to te zbudowane przede wszystkim na warzywach bogatych błonnik, które wypełniają nasz żołądek, likwidując uczucie głodu. Błonnik zawarty w warzywach ma dodatkowo właściwości oczyszczające organizmu ze wszelkich toksyn. Najpopularniejszą zupą odchudzającą jest kapuśniak

zupy odchudzające

Zupa kapuściana

Dieta kapuściana oparta na kapuśniaku to 7 dniowy plan, który jest idealny aby rozpocząć proces odchudzania. Kluczem w diecie kapuścianej jest właśnie zupa kapuściana.

Pierwszego dnia diety wolno jeść wszelkie owoce (oprócz bananów) oraz kapuśniak.

Drugiego dnia można jeść warzywa, nie jemy jednak owoców. Oczywiście zupa jest dalej częścią jadłospisu.

Podczas 3 dnia wolno nam jeść owoce i warzywa oraz zupę.

Czwarty dzień ogranicza się do bananów, owoców i zupy.

Podczas 5 i 6 dnia wolno jeść mięso, warzywa i zupę.

Ostatni dzień to spożywanie zupy, brązowego ryżu, owoców i warzyw.

Można powtarzać 7 dniowy plan diety kapuścianej, ale rekomenduje się zachowanie przynajmniej 2 tygodniowego okresu przerwy.

Zalety i wady

Zalety

Utrata wagi jest niemal gwarantowana, głównie jednak będzie to woda zgromadzona w twoim ciele. Jest to dobry sposób na rozpoczęcie procesu odchudzania, nie należy jednak go traktować jako sposobu na odchudzanie a raczej jak pierwszy krok przed kolejnymi dietami, zmianami sposobu odżywiania. Tym niemniej jednak w trakcie 7 dni trwania diety kapuścianej można zrzucić do 5 kilogramów wagi.

Wady

Przy stosowaniu diety należy pamiętać, że nie jest to dieta zrównoważona w wartości odżywcze i po początkowym utracie wagi, jeśli nie przejdziemy na inny program dietetyczny to najprawdopodobniej zrzucone kilogramy bardzo szybko wrócą. Dietę opartą na zupie należy traktować wyłącznie w kategoriach krótkoterminowych i po 7 dniach należy przerzucić się na jakiś długotrwały program dietetyczny. Inną wadą diet opartych na kapuśniaku są oczywiste problemy z wzdęciami, zbyt dużo kapusty powoduje niestety nieprzyjemne gazy i wzdęcia.