Niskokaloryczne napoje

W obecnych czasach termin niskokaloryczny jest często spotykany. Szukamy jedzenia, które ma małą ilość kalorii. Jest to tym ważniejsze ponieważ bardzo dużo osób boryka się z nadwagą. Chcesz dowiedzieć się jakie napoje są niskokaloryczne i jak mogą one pomóc przy odchudzaniu?
Czym są kalorie?

Kalorie to nic innego jak energia zawarta w jedzeniu. Jest to nic innego jak paliwo dla naszego ciała. Kiedy zjemy zbyt dużo kalorii i ciało nie jest w stanie tego spalić następuje magazynowanie nadmiaru kalorii w postaci tłuszczu. Więc jedyną opcją, aby schudnąć jest spożywanie mniejsze ilości kalorii niż nasze ciało jest w stanie spalić. Oczywiście można tą poprzeczkę podnosić do góry przy założeniu stosowania ćwiczeń.

niskokaloryczne napoje

Napoje niskokaloryczne

W obecnych czasach pełno jest napojów niskokalorycznych takich jak dietetyczna cola itp. Niemal wszędzie możemy dostać niskokaloryczne napoje. Jeśli chodzi o napoje alkoholowe to niestety nie można ich zaliczyć do tej grupy. Im większa ilość alkoholu tym z reguły większa ilość kalorii. Z produktów mlecznych mamy do wyboru chude mleko 1%. Popularne napoje niskokaloryczne to niesłodzone soki z owoców lub warzyw. Najlepiej robić je samemu ze świeżych owoców. Do zrobienia niskokalorycznego napoju warto wybrać niskokaloryczne owoce, z których wyciśniemy sok. Do takich niskokalorycznych napoi można zaliczyć koktajle na bazie chudego mleka oraz owoców. Wiele diet błyskawicznych jak dieta cytrynowa, Hollywood bazuje właśnie na napojach niskokalorycznych.

Lista niskokalorycznych napoi:
- woda mineralna
- kawa
- herbata
- sok ze świeżych owoców
- sok ze świeżych warzyw
- zupy dietetyczne
- dietetyczna soda
- chude mleko
- lemoniada

Oto lista napojów alkoholowych o niskiej zawartości kalorii:
- niskokaloryczne piwo
- niskokaloryczne wino
- krwawa Mary
- wódka z tonikiem
- Sangria
- Martini
- gin z tonikiem

Zrezygnowanie ze słodkich wysokokalorycznych napojów może zdecydowanie przyspieszyć proces odchudzania. Pijąc wodę, soki bez cukru możemy zaoszczędzić nawet do 200 kalorii dziennie.