Koktajle proteinowe

Pierwszą myślą jaka nam przychodzi do głowy, gdy chcemy schudnąć jest dieta oraz jedzenie z niską zawartością tłuszczy i cukrów. Zmiana wysokokalorycznych pokarmów na niskokaloryczne jakimi są warzywa i owoce to na pewno dobry pomysł na odchudzanie. Mało ludzi jednak myśli o białkach jako o sposobie na obniżenie swojej wagi. Otóż proteiny mogą być jak najbardziej pomocne przy odchudzaniu. Koktajle proteinowe to łatwy sposób, aby włączyć do swojej diety odpowiednią ilość protein. Łatwo i szybki można je przyrządzić.
Pamiętać jednak należy o tym, że jest także ciemna strona protein. Po pierwsze są one wysokokaloryczne, więc zbyt duże ich spożycie może spowodować trudności w odchudzaniu. Po drugie zbyt duża ich ilość jest po prostu szkodliwa i może się odbić na naszym zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednią dzienną bezpieczną dawkę kalorii. I tu najlepiej zwrócić się do specjalisty dietetyka. koktajle proteinowe

Czym są koktajle proteinowe?

Koktajle proteinowe można zrobić z gotowych proszków, sproszkowanego białka (serwatki) dodając wody lub mleka. Oczywiście można do nich dodawać dodatki jak owoce w celu zmiany smaku. Można też kupować sproszkowane białko o konkretnym smaku owoców lub czekolady. Istnieje także możliwość zrobienia ich samemu z wykorzystaniem np: mleka sojowego.

Koktajle proteinowe idealnie nadają się na formę przekąski pomiędzy posiłkami. Można także zastąpić nimi posiłek proteinowy. Wypicie koktajlu białkowego spowoduje, że poczujesz sytość przez dłuższy czas.

Przyjrzyjmy się kilku przepisom na koktajle białkowe.

Koktajle proteinowe - przepisy

Przepis 1

Składniki
200ml mleka sojowego
1 średni banan
1 łyżka mikstury z migdałów i soji
1/4 łyżeczki ekstraktu z wanilii
kilka kostek lodu

Przygotowanie
Wymieszaj wszystko w mikserze

Przepis 2

Składniki
1 miarka sproszkowanego białka
1 kubek mleka sojowego
1 łyżka rozpuszczonej czekolady
1/2 łyżeczki cynamonu

Przygotowanie
Wymieszaj wszystko w mikserze

Przepis 3

Składniki
2 szklanki nisko tłuszczowego mleka
1 miarka waniliowego sproszkowanego mleka
kilka truskawek
kilka kostek lodu

Przygotowanie
Wymieszaj wszystko w mikserze

Przepis 4

Składniki

200ml lemoniady
1/2 łyżeczki ekstraktu z cytryny
25g sproszkowanego białka
łyżeczka miodu
kostki lodu

Przygotowanie
Wymieszaj wszystko w mikserze

Podsumowanie

Wszystkie powyższe koktajle potrafią nie tylko świetnie zaspokoić głód, ale są także smaczne. Można oczywiście robić dowolną ilość wariacji, dodawać rożne owoce. Koktajle proteinowe to świetny suplement diety, pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ich ilością.