Produkty spalające tłuszcz

Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o odchudzanie to nie ma szybkiego sposobu. Nie obejdzie się niestety bez obcięcia ilości spożywanych kalorii poprzez zastosowanie odpowiedniej diety. Nie da się także uniknąć ćwiczeń. Są jednak pokarmy, które mogą pomóc w spalaniu tłuszczu w naszym organizmie.
Jakie pokarmy spalają tłuszcz?

Po pierwsze termin jedzenie spalające tłuszcz nie oznacza, że konkretne pokarmy spalą twoje zapasy tłuszczu. Zamiast tego pokarmy te pomagają w spalaniu tłuszczu poprzez zwiększenie metabolizmu i pomoc w rozbijaniu tłuszczy a w zasadzie zapobiegają ich absorpcji. W zdrowych dawkach jedzenie to rzeczywiście może pomóc w odchudzaniu.

Produkty spalające tłuszcz

Jakie są najlepsze spalacze tłuszczu?

Okazuje się, że są to głównie owoce i warzywa. Dlaczego? Ponieważ zawierają one w sobie dużo błonnika oraz witaminy C.

Przykładami są:

- Grejpfruty
- Cytryny
- Pomarańcze
- Kapusta
- Seler
- Marchew
- Arbuzy
- Jabłka
- Owsianka
- Pieprz

Błonnik wypełnia nasz żołądek, dzięki czemu czujemy się syci. Nie ulega on trawieniu, więc nie spowoduje zwiększenia ilości spożytych kalorii. Inną zaletą błonnika jest to, że oczyszcza układ pokarmowy.

Witamina C jest szczególnie pomocna, ponieważ rozcieńcza i upłynnia tłuszcz. Dzięki temu łatwiej się go spala podczas ćwiczeń. Poza tym jedzenie owoców jak grejpfrut pozytywnie wpływa na nasz metabolizm. Grejpfrut znany jest z tego, że obniża poziom insuliny, dzięki czemu zmniejsza uczucie głodu.

Inne produkty to:

Zielona herbata
To może nie pokarm, ale zielona herbata to świetny spalacz tłuszczu ze względu na pozytywny wpływ na metabolizm.

Produkty mleczne
Wapno z produktów mlecznych wpływa pozytywnie na spalanie tłuszczu zwłaszcza, jeśli chodzi o ten z okolic brzucha. Wapno z naturalnych produktów współdziała z innymi składnikami produktów mlecznych. Daje to lepsze efekty niż tabletki musujące.

Woda
Woda jest istotnym elementem odchudzania. Nie tylko powoduje, że czujesz nasycenie, ale także nawadnia organizm a odwodniony organizm ma niższy metabolizm - procesy życiowe zwalniają.

Produkty spalające tłuszcz

Gorące i ostre jedzenie
Ostre papryczki zwiększają twój puls, przez co zwiększają także metabolizm.

Inne sposoby na spalanie tłuszczu
Nie oczekuj jednak, że stosując tylko te pokarmy uda ci się zrzucić całą nadwagę. Aby zrzucić zbędne kilogramy na stałe będzie trzeba zastosować ćwiczenia. Najlepiej jest to robić powoli, nie da się przyspieszyć tego procesu bez uszczerbku na zdrowiu. Spalając więcej kalorii niż spożywasz niemal gwarantujesz sobie utratę wagi.

Oczywiście zanim zaczniesz jakikolwiek plan dietetyczny i ćwiczeniowy najlepiej skonsultuj to ze specjalistą w tej dziedzinie.

Powodzenia!