Dieta hollywood

Dieta hollywod może być przydatna w oczyszczaniu organizmu, układu pokarmowego a także w odchudzaniu. Jednak pod znakiem zapytania należy postawić jej wpływ na nasze zdrowie i faktyczną przydatność przy odchudzaniu.
Plan diety

Pland diety jest dość prosty: przestać jeść na 48 godzin i pić jedynie specjalny napój. Oprócz niego dozwolona jest tylko woda, zakazana jest kawa, alkohol, jedzenie i papierosy. Napój przygotowuje się z 100 ml wody i 100 ml soku a pije się go powoli przez 4 godziny. Co 4 godziny więc wypijamy szklankę napoju i nie robimy tego na raz. Należy tak robić przez pierwsze 2 dni. Po każdych 4 godzinach powinno się wypić szklankę wody na raz. Dziennie wypija się więc około 400 ml soku oraz 2l wody z czego 400 ml to woda pita z sokiem a 1,6 l to woda pita po każdej dawce soku

dieta hollywood

Co zawiera napój

Oficjalny koncentrat zawiera wodę, fruktozę, sok z ananasa, pomarańczy, jabłek, winogron i cytryny a także ekstrakty z borówek, zielonej herbaty, pestek winogron oraz konserwanty i stabilizatory.

Można oczywiście zrobić sobie domową wersję napoju. Popularny domowy napój zawiera mleko sojowe, sok z żurawiny i pomarańczy, jogurt oraz olej z nasion lnu. Taka wersja jest nieznacznie bardziej kaloryczna.

Czy to jest bezpieczne?

Ograniczone badania na około 30 ochotnikach nie pokazały żadnego ryzyka. Jednak jest to dieta dość ekstremalna i przed jej zastosowaniem najlepiej jest sprawdzić nasz stan zdrowia i czy nadajemy się na taką dietę.

Zalety

Jeśli spojrzeć na dietę hollywoodzką jak dietę oczyszczającą a nie dietę odchudzającą to rzeczywiście ma ona zalety. Dzięki tej diecie nasz układ pokarmowy może odpocząć i się oczyścić z resztek pokarmu zalegających w jelitach. Dieta powoduje lekkie odwodnienie, wraz z wodą usuwane są z organizmu wszelkie toksyny a także usuwa nadmiar wody z organizmu.

Obawy

Woda jest bez kalorii a napój to tylko 100 kalorii w jednej szklance. Osoba na tej diecie spożywa więc dziennie jedynie 400 kalorii i trzeba powiedzieć, że jest to wartość niebezpiecznie niska. Dlatego jej stosowanie dłuższe niż 2 dni może okazać się bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Niektóre składniki obu wersji napojów mogą powodować reakcję alergiczną.