Diety cud

Jeśli chodzi o odchudzanie wiele osób poszukuje diety cud, która w łatwy sposób spowoduje, że schudniemy. Jest wiele diet, które obiecują cuda i szybkie odchudzanie. Sprawdźmy kilka z nich i zobaczmy, czy to w ogóle jest możliwe.
Dieta szangri-la

W powszechnym obiegu nazywana dietą cud. Dieta polega na nauczanie swego ciała, aby miało mniejsze potrzeby energetyczne, a więc nie dużo jedzenia. Dieta walczy więc z uczuciem głodu i apetytu. Jest ona inna od reszty diet bo:
- nie wymaga liczenia kalorii
- nie narzuca konkretnych pokarmów
- sprawia, że nie myślisz o jedzeniu

dieta cud

Ten ostatni punkt brzmi rzeczywiście jak cud. Według twórcy Setha Robertsa istnieje punkt ustalony, który jest jak termostat dla naszego ciała. Jeśli waga ciała spadnie poniżej tego punktu czujemy głód, natomiast kiedy jest powyżej czujemy się syci. Ideą diety jest więc zmiana tego punktu tak, abyśmy nie odczuwali głodu a w zamian spalali tłuszcz z ciała i oczywiście tracili wagę. Aby to osiągnąć należy jeść jedzenie, które nie ma smaku. Dzięki temu twoje ciało przestaje pożądać jedzenia i metabolizm nie kumuluje kalorii w ciele w postaci tłuszczu, tak jak to się dzieje normalnie.

Dieta hollywood

Znana jako dieta hollwoodzka 48 godzinna dieta cud. Diet to nic innego jak forma napoju, który powoduje szybkie odchudzanie. Dieta oczyszcza układ trawienny poprzez zaburzenie regularnego jedzenia oraz napój, który działa jak łagodny środek przeczyszczający.

Napój składa się z:
- naturalnego soku z owoców
- enzymów
- minerałów

Osoby stosujące dietę piją tą miksturę w ciągu dnia w regularnych odstępach dzięki czemu kontrolują poziom cukru we krwi i uczucie głodu.

Chcesz wiedzieć jak rozkłada się spadek wagi podczas tej diety? Otóż wygląda to następująco:
- 0,5 do 3 kilo z powodu utraty wody
- około 0,5 kilo tłuszczu
- 1 kilo mięśni
- 1-2 kilo fekaliów

Jak widać najmniejszy udział ma tu to na czym najbardziej powinno nam zależeć czyli tłuszcz. Większość to niestety woda.

Dieta ta jednak ma też pozytywy:
- jest łatwa w stosowaniu
- kontroluje ataki głodu
- oferuje szybką utratę wagi nawet jeśli głównie jest to woda
- przeczyszcza układ trawienny
- zawiera dużo witamin i minerałów

Jest to głównie dieta oczyszczająca, którą można zastosować od czasu do czasu, aby przeczyścić sobie układ trawienny i odrobinę schudnąć. Zanim jednak po nią sięgniesz skonsultuj to z lekarzem bądź dietetykiem

Dieta 5 dniowa

Dieta 5 dniowa została stworzona przez Adele Puhn. Dieta zakłada spożycie pierwszego posiłku najwyżej do 30 minut po wstaniu z łóżka. Powinno się rozciągać czas trwania posiłku do 45 minut, krótko mówiąc należy jeść powoli.

Oto podstawy:
- Śniadanie: tost pełnoziarnisty
- Przekąska: jabłko, seler
- Obiad: zjedz przed 1 popołudniu. Można spożywać jedynie białka i warzywa. Zabronione są owoce.
- Kolacja: najpóźniej o 20. Znowu zaleca się spożycie protein i warzyw.

Dla osób, które zdecydują się na dietę 5 dniową ważnym faktem jest, że dieta nie może trwać dłużej niż 5 dni a w wielu przypadkach nie więcej niż 2 dni. Nie jest to najszczęśliwsza dieta ze względu na brak niektórych ważnych wartości odżywczych.

Czy szybkie odchudzanie przy pomocy takich diet jest zdrowe?

Nie oszukujmy się, żadna dieta cud nie jest niczym dobrym. Oczywiście pozwoli nam zrzucić trochę kilogramów, ale kosztem naszego zdrowia. Nawet jeśli schudniemy to najprawdopodobniej będzie to głównie woda. To czego powinniśmy szukać to raczej zbalansowana diet, która nie będzie krótkotrwałym rozwiązaniem a stanie się sposobem na życie.