Dieta arbuzowa

Arbuz jest dobrym owocem dla osób odchudzających się, głównie ze względu na brak tłuszczy i cholesterolu. Jest świetnym źródłem potasu i witamin A, B6 i C. Jest także wyśmienitym źródłem wody oraz zawiera więcej likopenu niż inne owoce czy warzywa. Likopen to antyutleniacz znany z właściwości anty-nowotworowych.
Arbuz może być częścią twojego planu dietetycznego, nie powinnien być jego główną częścią. Można wprowadzić do swojej diety dwa dni w tygodniu, kiedy spożywamy praktycznie tylko arbuza przez cały dzień. Podczas takiego dnia należy spożyć około 2.5kg arbuza lub wypić 5 szklanek soku z arbuza. Nie wolno jeść nic innego. Można pić jedynie niegazowaną wodę.
dieta arbuzowa

Przepis na sok z arbuza

- 2 szklanki pociętego na kawałki arbuza
- 1 szklanka lodu w kostkach
- pół szklanki jogurtu naturalnego
- 1 łyżka cukru
- pół łyżeczki imbiru
- 1/8 łyżeczki ekstraktu z migdałów

Kiedy po raz pierwszy zastąpisz normalne posiłki arbuzem twoje ciało zacznie chudnąć w wyniku zmniejszenia ilości spożywanych kalorii. Miejmy na uwadze jednak fakt, że nie jest to dieta, którą można stosować przez dłuższy czas. Należy ją raczej traktować jako dietę, która pozwoli nam szybko schudnąć, może się jednak okazać, że będą to głównie puste kalorie i kilogramy szybko powrócą.

Stosowanie takiej diety każdego dnia jest niezdrowe i nie zalecane. Arbuz jest pełen witamin i minerałów ale to tylko jedno źródło wartości odżywczych. Odcinając ciało od innych kluczowych wartości odżywczych spowoduje, że po kilku dniach poczujesz zmęczenie, osłabienie.

Podsumowanie

Dieta arbuzowa niestety jak każda dieta tego typu ma więcej wad niż zalet. Zaletą na pewno jest szybka utrata kilogramów, ale może się to okazać głównie woda, więc waga szybko wróci. Jeśli szukamy szybkiego sposobu na zrzucenie kilku kilogramów, bo jest taka potrzeba i mamy na uwadze fakt, że najprawdopodobniej te kilogramy do nas wrócą to jak najbardziej ta dieta się do tego nadaje. Natomiast w żadnym wypadku nie jest to dieta, która pozwoli na osiągnąć i utrzymać upragnioną wagę. Do tego potrzebna będzie zdrowa dieta oraz regularne ćwiczenia.